Wypoczynek Pogorzelica

Wypoczynek Pogorzelica

Lato nad morzem to doskonały wybór dla ceniących wypoczynek w blasku słońca, otoczeniu przyrody i w komfortowych warunkach. Nad Morzem Bałtyckim nie brakuje ośrodków, w których można i warto zatrzymać się na wymarzone wakacje w gronie rodziny lub znajomych.

Planujesz letni wypoczynek? Pogorzelica to miejsce, którego szukasz!

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego ciągnie się na długości aż 770 kilometrów. Wybór miejsca, w którym zarezerwujemy noclegi nad morzem nie należy jednak do najłatwiejszych. Szeroka piaszczysta plaża? Dostęp do licznych atrakcji? Bogata oferta gastronomiczna i noclegowa? Na szczęście jest jedna miejscowość, która zapewnia je wszystkie, osobom planującym wymarzony wypoczynek – Pogorzelica!

Pogorzelica, to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Położenie wśród gęstych lasów sosnowych i piaszczystych wydm sprawiają, że jest ona miejscem wręcz stworzonym do idealnego wypoczynku. Wytchnienie od codziennych obowiązków znajdują tu dorośli i seniorzy, poszukujący ciszy i spokoju. Wakacje w Pogorzelicy zapadną też na długo w pamięci dzieci i młodzieży, dla których nie brakuje atrakcji w mieście i okolicy.

Wyjątkowa Pogorzelica – wypoczynek z dobrym planem

Przed rezerwacją apartamentu w Pogorzelicy, zachęcamy do zapoznania się z licznymi atrakcjami, czekającymi w miasteczku na wczasowiczów w każdym wieku.

Plażowanie w Pogorzelicy – urlopowicze spędzający wakacje w miasteczku mogą wypoczywać na długiej i szerokiej plaży, do której prowadzą wydmy porośnięte lasami. Na samej plaży wyznaczono dwa strzeżone kąpieliska o długości 200 i 100 metrów, co docenią zwłaszcza wczasowicze z dziećmi. Poza stanowiskami ratowniczymi, w sezonie letnim na plaży rozstawione są też ogródki z zimnymi napojami, przynoszącymi ochłodę podczas wypoczynku w upalne dni.

Sprzyjający mikroklimat – osoby rezerwujące apartamenty nad Bałtykiem kierują się często chęcią wypoczynku w specyficznym, nadmorskim klimacie. Nie inaczej jest w Pogorzelicy – gęste lasy otaczające miasteczko oraz unoszący się w nadbałtyckim powietrzu jod, to idealne warunki wypoczynku zwłaszcza dla osób borykających się z chorobami układu oddechowego.

Aktywny wypoczynek Pogorzelica mimo swoich niewielkich rozmiarów może zaoferować odwiedzającym ją wczasowiczom wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Poza plażowaniem, urlopowicze mają bowiem okazję, by przejść pieszo lub pokonać rowerem jeden ze szlaków wytyczonych w regionie. W szczególności polecamy dwa najsłynniejsze szlaki – nadmorski im. Czesława Piskorskiego E9 oraz wokół jeziora Liwia Łuża. Miłośników windsurfingu i kitesurfingu zachęcamy z kolei do wizyty w jednej z wypożyczalni sprzętu i spróbowania swoich sił na falach Bałtyku.

Atrakcyjna okolicawakacje w Pogorzelicy sprostają też oczekiwaniom fanów zwiedzania. Na ich uwagę zasługują przede wszystkim takie atrakcje jak latarnia morska w Niechorzu, ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu czy przejażdżka kolejką wąskotorową. Zapaleni ornitolodzy wypoczną podczas wypatrywania ptactwa w rezerwacie nad jeziorem Liwia Łuża.

Nie czekaj – zarezerwuj już dziś nocleg w Pogorzelicy i spędź niezapomniane wakacje nad Bałtykiem!